טל איטקין מסבירה על צוואות

הצוואה היא מסמך משפטי ידוע בחוק אשר באמצעותו רשאי כל אדם לחלק את רכושו כאוות נפשו לאחר לכתו מן העולם. כל עוד הוא בחיים, יכול לתפקד כראוי ובאפשרותו לחשוב בצורה צלולה הרי שיכול הנפטר העתידי לתקן, לשפץ, להוסיף, לגרוע, למחוק ולהוסיף פרטים לצוואה לפי ראות עיניו. צוואות, בניגוד לירושות יכולות להיות מיועדות עבור כל אחד או אחת ללא קשר לייחוס המשפחתי וללא קשר לחוק או תקנה מסוימת. צוואות נועדו כדי שלכל אדם תהיה הזכות הבסיסית לחלק את עזבונו לאחר שהחזיר את נשמתו לבורא לפי הרצון שלו ובכך למעשה הוא יכול לגמול אנשים שהיו קרובים אליו לאורך כל חייו או אנשים שעזרו לו טרם מותו. עו"ד טל איטקין מדגישה כי צוואה תיחשב לתקינה רק במידה ונעשתה כדת וכדין ובאחת השיטות המוכרות מבחינה משפטית. לא כל מסמך כתוב או הקלטה של הנפטר הנה צוואה חוקית ויש לכתוב או להשמיע את הצוואה בצורה חוקית בלבד, אחרת היא אינה תקפה.

צוואות – בסיוע אנשי המקצוע

על מנת למנוע מצבים מביכים ולא נעימים בהם הצוואה אינה תקפה או שאינה נמסרה באופן תקני יש להיוועץ באנשי מקצוע לפני שזה כבר מאוחר מדי והנפטר חלף מן העולם. יש ארבעה דרכים להעביר את הצוואה אבל במידה והצוואה אינה תכתב בצורה תקינה או שאינה תכלול את כל הפרטים הנחוצים הרי שהיא אינה תקפה ולאחר מותו של המצווה לא ניתן לשנות את בקשותיו. עורכת הדין טל איטקין היא עורכת דין המומחית בתחום הצוואות והירושות והיא תוכל לתרום לכם מניסיונה הרב ומהידע המקצועי שלה ותעזור לכם לצלוח את המשימה. אדם אשר מרגיש את מותו מתקרב ורוצה להגיע לעולם הבא תוך כדי שהא מקיים את רצונו מומלץ לו להיעזר בסיוע של אנשי המקצוע. עו"ד טל איטקין מוסיפה כי החוקים ברורים מאוד לגבי תקינותן של צוואות וסיטואציה בה הצוואה אינה תקינה יכולה לגרום לעוול נורא עבור המוטבים ובעיקר עבור המנוח שעזב את העולם ללא השלמת המשימה האחרונה שלו.

4 דרכים לערוך צוואות

טל איטקין מונה את ארבע הדרכים לעריכת צוואה חוקית ותקינה: צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות, צוואה בפני עדים וצוואת שכיב רע. ארבע הדרכים הן קלות ופשוטות עבור מי שמבין לעומק את התחום, אך יכולות להיות מורכבות ומסובכות עבור האדם ההדיוט ברחוב. עורכת הדין טל איטקין מסבירה כי עבור כל דרך יש דגשים שלא רצוי לפסוח עליהם ועל מנת לא ליפול בנקודות ובסעיפים הקטנים מומלץ ואף רצוי להיעזר בעורכי הדין המבינים בתחום. לכל דרך יש את הנקודות בהן בקלות אפשר ליפול ונפילה בעריכת הצוואה משמע שהעיזבון והרכוש של הנפטר עשוי שלא להגיע לידיו המקוריות. מומלץ לא לקחת סיכונים מיותרים ולא לנסות לערוך בגפכם את הצוואה למרות שישנן ארבע דרכים לעשות זאת.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s